Skate Nashville 2015

Adult Silver Light Entertainment Showcase
1.  Emily Zieman, Point Mallard FSC

Basic 1 Program
1.  Haley Mann, Greater Evansville FSC

Pre-Juvenile Light Entertainment Showcase
1.  Zoe Villanueva, Nashville FSC
2.  Bonnie Dudley, Knoxville FSC
3.  Torrey Russell, Nashville FSC
4.  Caitlin Mann, Greater Evansville FSC

Pre-Preliminary Light Entertainment Showcase
1.  Mae Marshall, FSC of Memphis
2.  Kaitlyn Holder, The SC of Huntsville
3.  Maia Rose Whyte, Louisville Skating Ac…
4.  Mia Carter, Greater Evansville FSC
5.  Meredith Van Leuven, Knoxville FSC
6.  Catherine Heiger, Greater Evansville FSC
7.  Emily Jarvis, Greater Evansville FSC
8.  Ashton Locke, Greater Evansville FSC

Senior Light Entertainment Showcase
1.  Savannah Mcvoy, Thoroughbred FSC
2.  Lila Asher, Louisville Skating Ac…

Adult Bronze Free Skate
1.  Charlotte Stewart, FSC of Memphis
2.  Jennifer Arnold, Point Mallard FSC

Adult Bronze Jumps
1.  Jennifer Arnold, Point Mallard FSC

Adult Gold Free Skate
1.  Jillian Paciello, Knoxville FSC

Adult Pre-Bronze Compulsory Moves
1.  Christiana Baker, Birmingham FSC

Adult Pre-Bronze Free Skate
1.  Christiana Baker, Birmingham FSC

Adult Silver Compulsory Moves
1.  Emily Zieman, Point Mallard FSC
2.  Charlotte Stewart, FSC of Memphis

Basic 2 Program
1.  Isabel Lessa, Pelham Skate School
2.  Lillie Smith, Greater Evansville FSC
3.  Isabella Lessa, Pelham Skate School
4.  Jacqueline Jackson, Centennial Sportsplex…
Kendal Koziatek, Lexington Ice Center …    Withdrawn

Basic 3 Program
1.  Misheel Otgonbaatar, Louisville Skating Ac…
2.  Valerie Mohrmann, Louisville Skating Ac…
3.  Brooklyn Kifer, Greater Evansville FSC
4.  Kathryn Mays, FSC of Memphis

Basic 4 Program – Group A
1.  Shana Nienaber, Greater Evansville FSC
2.  Suhanee Sinha, Louisville Skating Ac…
3.  Fiona Murphy, Greater Evansville FSC
4.  Vivian Bishop, A-Game Skate Academy

Basic 4 Program – Group B
1.  Isabella Drenzek, FSCM
2.  Ana Maria Cornea, Lexington Ice Center …
3.  Ansley Simonik, Centennial Sportsplex…
4.  Theory Arnold, Centennial Sportsplex…

Basic 6 Program – Group A
1.  Sophia Li, A-Game Skate Academy
2.  Eva Fette, A-Game Skate Academy
3.  Gabrielle Walker, Nashville FSC

Basic 6 Program – Group B
1.  Camryn Steffen, Lexington Ice Center …
2.  Elizabeth Otto, Thoroughbred FSC
3.  Naomi Mann, Greater Evansville FSC

Basic 6 Program – Group C
1.  Zoe Kahn, Centennial Sportsplex…
2.  Jette Davis, Swonder Learn to Skate
3.  Emmalee Conner, Mid South Ice House S…

Basic 7 Program – Group A
1.  Clara White, Greater Evansville FSC
2.  Emmanuelle Yuan, A-Game Skate Academy
3.  Heidi Vanooteghem, A-Game Skate Academy

Basic 1- 8 Showcase
1.  Clara White, Greater Evansville FSC
2.  Kadin Sweeney, Scott Hamilton

Basic 7 Program – Group B
1.  Gabrielle Yuan, A-Game Skate Academy
2.  Grace Lacek, Mid South Ice House S…
3.  Annabel Couch, A-Game Skate Academy
4.  Claire Conley, A-Game Skate Academy

Basic 8 Program – Group A
1.  Adyson Hartfield, FSC of Memphis
2.  Ian Spencer, Thoroughbred FSC
3.  Alex Kee, A-Game Skate Academy

Basic 8 Program – Group B
1.  Zailey Bell, Greater Evansville FSC
2.  Halli Gravley, Louisville Skating Ac…
3.  Katerina White, Greater Evansville FSC
4.  Daniel Groves, Swonder Learn to Skate

Basic Elements Basic 4
1.  Isabella Drenzek, FSCM
2.  Suhanee Sinha, Louisville Skating Ac…

Basic Elements Basic 5
1.  Samuel Lehmann, FSC of Memphis

Basic Elements Basic 7
1.  Claire Conley, A-Game Skate Academy
2.  Annabel Couch, A-Game Skate Academy

Basic Elements Basic 8
1.  Daniel Groves, Swonder Learn to Skate

Beginner Compulsory Moves
1.  Isabel Morrisse, Pelham Skate School
2.  Ella Townsend, FSC of Memphis
3.  Mckenzie Little, Birmingham FSC
4.  Daniela Morales, Nashville FSC
Shaelyn Catron    Withdrawn

Beginner Duet Showcase
1.  Katerina White, Greater Evansville FSC
Catie Sprunger, Greater Evansville FSC

Beginner Free Skate
1.  Megan Bass, Greater Evansville FSC
2.  Malea Plough, Greater Evansville FSC
3.  Alexis LaMell, Greater Evansville FSC
4.  Mckenzie Little, Birmingham FSC
5.  Josie Martin, Louisville Skating Ac…

Beginner Showcase
1.  Daniela Morales, Nashville FSC
2.  Alexis LaMell, Greater Evansville FSC

Basic Skills 1 – 6 Light Entertainement
1.  Chloe Ramsey, Knoxville FSC
2.  Campbell Perry, FSC of Memphis
3.  Catie Sprunger, Greater Evansville FSC
4.  Gabrielle Shirley, FSC of Memphis

Basic Skills Light Entertainement – Group A
1.  Gabrielle Walker, Nashville FSC
2.  Kendal Koziatek, Lexington Ice Center …
3.  Fiona Murphy, Greater Evansville FSC
4.  Lillie Smith, Greater Evansville FSC
5.  Arianna Humbert, Scott Hamilton Skatin…

Basic Skills Light Entertainment – Group B
1.  Will Sweeney,  Scott Hamilton
2.  Elizabeth Otto, Thoroughbred FSC
3.  Sanora Whittington, Scott Hamilton Figure…
4.  Naomi Mann, Greater Evansville FSC
5.  Heidi Vanooteghem, A-Game Skate Academy

Basic Skills Light Entertainment – Group C
1.  Zailey Bell, Greater Evansville FSC
2.  Camryn Steffen, Lexington Ice Center …
3.  Ana Maria Cornea, Lexington Ice Center …
4.  Vivian Bishop, A-Game Skate Academy
5.  Shana Nienaber, Greater Evansville FSC
6.  Emmalee Conner, Mid South Ice House S…

Beginner Showcase Light Entertainment
1.  Megan Bass, Greater Evansville FSC
2.  Malea Plough, Greater Evansville FSC
3.  Piper Gabele, Nashville FSC
4.  Lillian Hodges, Nashville FSC
5.  Adyson Hartfield, FSC of Memphis
Soullee Britt, Nashville FSC    Withdrawn

Free Skate 1 Program
1.  Adrianna Toy, Music City FSC
2.  Catie Sprunger, Greater Evansville FSC
3.  William Morris, Lexington Ice Center …
4.  Gabrielle Shirley, FSC of Memphis
Shaelyn Catron, Thoroughbred FSC    Withdrawn

Free Skate 2 Program
1.  Piper Gabele, Nashville FSC
2.  Campbell Perry, FSC of Memphis
3.  Taytum Tweedy, Scott Hamilton Skatin…
Soullee Britt, Nashville FSC    Withdrawn

Free Skate 3 Program
1.  Chloe Ramsey, Knoxville FSC
2.  Laurel Scott, A-Game Skate Academy
3.  Kayleigh Capps, Scott Hamilton Skatin…

Free Skate 4 Program
1.  Madeline Dorminy, Nashville FSC

Free Skate 4 Compulsory Moves
1.  Brylie Austin, Greater Evansville FSC

Gold Solo Pattern Dance
1.    Savannah Mcvoy, Thoroughbred FSC

High Beginner Jumps
1.  Meri Higuchi, Thoroughbred FSC
2.  Lillian Hodges, Nashville FSC
3.  Brianna McGath, FSC of Memphis
4.  Ella Townsend, FSC of Memphis
5.  Alexis LaMell, Greater Evansville FSC
6.  Adyson Hartfield, FSC of Memphis
7.  Carys Gonzalez, Birmingham FSC

High Beginner Showcase Light Entertainment
1.  Olivia Saville, Thoroughbred FSC
2.  Alyssa Hildenbrand, Greater Evansville FSC
3.  Brylie Austin, Greater Evansville FSC

High Beginner Compulsory Moves – Group A
1.  Meri Higuchi, Thoroughbred FSC
2.  Lily Ferguson, Greater Evansville FSC
3.  Piper Gabele, Nashville FSC
4.  Adrianna Toy, Music City FSC1
5.  Ana-Laura Morales, Nashville FSC
6.  Carys Gonzalez, Birmingham FSC
7.  Lillian Hodges, Nashville FSC

High Beginner Compulsory Moves – Group B
1.  Amy Stuchlik, The SC of Huntsville
2.  Amy Richason, Point Mallard FSC
3.  Grace Berlin, Birmingham FSC
4.  Alydia White, Birmingham FSC
5.  Sarah Page Harvey, Birmingham FSC

High Beginner Dramatic Showcase
1.  Brianna McGath, FSC of Memphis

High Beginner Free Skate – Group A
1.  Polly Baker, Northern Kentucky SC
2.  Lily Ferguson, Greater Evansville FSC
3.  Isabel Morrisse, Pelham Skate School
4.  Meri Higuchi, Thoroughbred FSC
5.  Carys Gonzalez, Birmingham FSC
6.  Ella Townsend, FSC of Memphis
7.  Brianna McGath, FSC of Memphis

High Beginner Free Skate – Group B
1.  Brylie Austin, Greater Evansville FSC
2.  Emily Wang, Thoroughbred FSC
3.  Victoria Reville, SC of Huntsville
4.  Lillian Hodges, Nashville FSC
5.  Addie Finn, Northern Kentucky SC
6.  Alydia White, Birmingham FSC
7.  Amy Richason, Point Mallard FSC

High Beginner Spins
1.  Piper Gabele, Nashville FSC
2.  Maia Rose Whyte, Louisville Skating Ac…
3.  Carys Gonzalez, Birmingham FSC
4.  Lillian Hodges, Nashville FSC

Intermediate Light Entertainment Showcase
1.  Brianna McCormick, The SC of Huntsville

Intermediate Moves in the Field
1.  Sarah Guenther, FSC of Memphis

Intermediate Step Sequence
1.  Brandon Conrad, FSC of Memphis
Christen Conrad, FSC of Memphis    Withdrawn

Intermediate Test Track Free Skate
1.  Mary Helen Hill, Louisville Skating Ac…
2.  Janice Hendrick, The SC of Huntsville
3.  Sarah Guenther, FSC of Memphis
Giovanna Stramiello, Music City FSC    Withdrawn

Junior Moves in the Field
1.  Bethany Perkins, Louisville Skating Ac…

Juvenile Duet Showcase
1.  Ariah Lanum, Knoxville FSC
Bonnie Dudley, Knoxville FSC

Juvenile Moves in the Field
1.  Katie Demos, Thoroughbred FSC

Juvenile Spins
1.  Riley Shirley, Music City FSC

Juvenile Step Sequence
1.  Madeline Danielson, FSC of Memphis

Juvenile Test Track Free Skate
1.  Bethany Perkins, Louisville Skating Ac…
2.  Krista Weyhing, Louisville Skating Ac…

No Test Compulsory Moves – Group A
1.  Bianca Elliott, FSC of Memphis
2.  Olivia Saville, Thoroughbred FSC
3.  Alexandra DelGiorno, Nashville FSC
4.  Anniston Haley, Nashville FSC
5.  Marissa Pagano, Nashville FSC
6.  Alexandra Shirley, FSC of Memphis

No Test Compulsory Moves – Group B
1.  Sydney Mezick, Birmingham FSC
2.  Jackson Bridges, Birmingham FSC
3.  Sarah Schmand, Knoxville FSC
4.  Cameron Pannell, Birmingham FSC
5.  Lizzy Sturgeon, Nashville FSC
6.  Elizabeth Solie, Thoroughbred FSC

No Test Dramatic Showcase
1.  Logan Bradey, Nashville FSC
2.  Hattan Montgomery, Nashville FSC
3.  Marlee Gieselman, Greater Evansville FSC
4.  Alexandra Shirley, FSC of Memphis

No Test Duet Showcase
1.  Claire Swisher, Knoxville FSC
Kenli Hill, Knoxville FSC

No Test Free Skate – Group D
1.  Jackson Bridges, Birmingham FSC
2.  Alexis Barnett, Indiana World Skating…
3.  Ashton Locke, Greater Evansville FSC
4.  Chloe Miller, Greater Evansville FSC
5.  Cameron Pannell, Birmingham FSC
6.  Carlton Harris, Nashville FSC
7.  Lizzy Sturgeon, Nashville FSC0
8.  Gracie Lipa, A-Game Skate Academy
9.  Amy Martin, Centennial Sportsplex…

No Test Jumps
1.  David Raskin, Nashville FSC
2.  Anniston Haley, Nashville FSC
3.  Olivia Saville, Thoroughbred FSC
4.  Cate Forshner, Louisville Skating Ac…
5.  Marissa Pagano, Nashville FSC
6.  Gracie Lipa, A-Game Skate Academy

No Test Free Skate – Group A
1.  Kenli Hill, Knoxville FSC
2.  Haeon Lee, The SC of Huntsville
3.  Ashton Lomicka, Nashville FSC
4.  Claire Swisher, Knoxville FSC
5.  Hattan Montgomery, Nashville FSC
6.  Maia Rose Whyte, Louisville Skating Ac…
7.  Trinity Strunce, Nashville FSC
8.  Bianca Elliott, FSC of Memphis
9.  Cate Forshner, Louisville Skating Ac…

No Test Free Skate – Group B
1.  Logan Bradey, Nashville FSC
2.  David Raskin, Nashville FSC
3.  Olivia Hart, Music City FSC
4.  David Kappel, Knoxville FSC
5.  Hayden wood, Nashville FSC
6.  Marissa Pagano, Nashville FSC
7.  Anniston Haley, Nashville FSC
8.  Alexandra DelGiorno, Nashville FSC

No Test Free Skate – Group C
1.  Reese Velarde, Knoxville FSC
2.  Brooksie Nix, Nashville FSC
3.  Catherine Rivers, Knoxville FSC
4.  Marlee Gieselman, Greater Evansville FSC
5.  Eleanor Forbes, Birmingham FSC
6.  Bayli Alley, Knoxville FSC
7.  Emery Hart, Music City FSC
8.  Sarah Schmand, Knoxville FSC

No Test Light Entertainment Showcase – Group A
1.  Ashton Lomicka, Nashville FSC
2.  Alexandra DelGiorno, Nashville FSC
3.  David Raskin, Nashville FSC
4.  David Kappel, Knoxville FSC
5.  Marissa Pagano, Nashville FSC
6.  Trinity Strunce, Nashville FSC
7.  Ana-Laura Morales, Nashville FSC

No Test Light Entertainment Showcase – Group B
1.  Chloe Miller, Greater Evansville FSC
2.  Brooksie Nix, Nashville FSC
2.  Eleanor Forbes, Birmingham FSC
4.  Bayli Alley, Knoxville FSC1
5.  Hayden wood, Nashville FSC
6.  Reese Velarde, Knoxville FSC
7.  Anniston Haley, Nashville FSC

No Test Spins
1.  Alexandra DelGiorno, Nashville FSC
2.  David Raskin, Nashville FSC
3.  Anniston Haley, Nashville FSC

Novice Test Track Free Skate
1.  Ravnn Thornton, Louisville Skating Ac…

Pre-Bronze Solo Pattern Dance
1.    Isabel McDonald, FSC of Memphis
2.    Eleanor Forbes, Birmingham FSC
3.    Mariah Mathis, The SC of Huntsville

Pre-Juvenile Compulsory Moves
1.  Kellie Lambert, Greater Evansville FSC
2.  Delia Whittaker, Thoroughbred FSC
3.  Julia Rose Neff, Nashville FSC
4.  Morgan Newman, Knoxville FSC
5.  Caitlin Mann, Greater Evansville FSC

Pre-Juvenile Free Skate
1.  Ellie Scheinler, Louisville Skating Ac…
2.  Torrey Russell, Nashville FSC
3.  Sophia Sower, Louisville Skating Ac…
4.  Katie Demos, Thoroughbred FSC
5.  Vivian Murphy, Greater Evansville FSC
6.  Morgan Newman, Knoxville FSC
7.  Kathleen Moser, Louisville Skating Ac…
8.  Adrienne Rudolph, Indiana World Skating…
9.  Micah Foster, Knoxville FSC
10.  Alexandra Landry, Nashville FSC
11.  Julia Rose Neff, Nashville FSC
12.  Riley Shirley, Music City FSC

Pre-Juvenile Jumps
1.  Katie Demos, Thoroughbred FSC
2.  Ellie Scheinler, Louisville Skating Ac…
3.  Sophia Sower, Louisville Skating Ac…
4.  Delia Whittaker, Thoroughbred FSC
5.  Gracelyn Thomas, Queen City FSC

Pre-Juvenile Spins – Group A
1.  Ellie Scheinler, Louisville Skating Ac…
2.  Gracelyn Thomas, Queen City FSC
3.  Kellie Lambert, Greater Evansville FSC
4.  Caitlin Mann, Greater Evansville FSC
5.  Sophia Sower, Louisville Skating Ac…

Pre-Juvenile Spins – Group B
1.  Micah Foster, Knoxville FSC
2.  Jenna Schoonheim, Knoxville FSC
3.  Caroline Bowden, Music City FSC
4.  Julia Rose Neff, Nashville FSC
5.  Rachel Stropky, Winter Club of Indian…

Preliminary Compulsory Moves
1.  Camron Nipper, Knoxville FSC
2.  Emily Taylor, Birmingham FSC
3.  Christen Conrad, FSC of Memphis
4.  Brandon Conrad, FSC of Memphis
5.  Rebecca Beech, The SC of Huntsville
6.  Ellen Wei, Music City FSC

Preliminary Duet Showcase
1.  Lexi Walton, Birmingham FSC
Jared Sedlis, Birmingham FSC
2.  Isabel Sugarman, Greater Evansville FSC
Kinsey Mann, Greater Evansville FSC

Preliminary Free Skate – Group A
1.  Isabel McDonald, FSC of Memphis
2.  Zoe Villanueva, Nashville FSC
3.  Bonnie Dudley, Knoxville FSC
4.  Emma Pugh, Louisville Skating Ac…
5.  Emilie Ann Hunteman, St Peters FSA
6.  Trinity Fritts, Indiana World SA FSC
7.  Molly Shapira, Louisville Skating Ac…

Preliminary Free Skate – Group B
1.  Maggie Comer, Knoxville FSC
2.  Camron Nipper, Knoxville FSC
3.  Delia Whittaker, Thoroughbred FSC
4.  Lexi Walton, Birmingham FSC
5.  Kellie Lambert, Greater Evansville FSC
6.  Reynolds Lane Schifano, Birmingham FSC
7.  Caroline Bowden, Music City FSC
8.  Cloe Dunn, Thoroughbred FSC

Preliminary Free Skate – Group C
1.  Ally Ruch, The SC of Huntsville
2.  Lauren Williamson, The SC of Huntsville
3.  Molly Haymore, Knoxville FSC
4.  Jenna Schoonheim, Knoxville FSC
5.  Sophie Pennington, Thoroughbred FSC
6.  Brena Tate, Music City FSC
7.  Alexis Dunn, Thoroughbred FSC
8.  Katie Vincler, Nashville FSC

Preliminary Jumps
1.  Camron Nipper, Knoxville FSC
2.  Isabel McDonald, FSC of Memphis
3.  Tallia Whyte, Louisville Skating Ac…
4.  Sabrina Brewington, FSC of Memphis

Preliminary Moves in the Field
1.  Josie Martin, Louisville Skating Ac…

Preliminary Showcase Light Entertainment
1.  Belle Buehrle, The SC of Huntsville
2.  Molly Shapira, Louisville Skating Ac…
3.  Sabrina Brewington, FSC of Memphis
4.  Emma Pugh, Louisville Skating Ac…
5.  Isabel McDonald, FSC of Memphis
6.  Kinsey Mann, Greater Evansville FSC
7.  Molly Haymore, Knoxville FSC
8.  Sasha Smardak, Nashville FSC
9.  Lexi Walton, Birmingham FSC
10.  Charli Hulse, Nashville FSC
11.  Faith Black, Northern Kentucky SC
12.  Isabel Sugarman, Greater Evansville FSC
13.  Emilie Ann Hunteman, St Peters FSA

Preliminary Spins
1.  Reynolds Lane Schifano, Birmingham FSC
2.  Rebecca Beech, The SC of Huntsville
3.  Kelsey Wilson, Birmingham FSC
4.  Tallia Whyte, Louisville Skating Ac…
5.  Ellen Wei, Music City FSC
6.  Elyse Truumees, The SC of Huntsville
7.  Chloe Ryan, Atlanta FSC
Isabel McDonald, FSC of Memphis        Withdrawn

Preliminary Step Sequence
1.  Sydney Mezick, Birmingham FSC

Preliminary Test Track Free Skate – Group A
1.  Sasha Smardak, Nashville FSC
2.  Xia Huyck, Greater Evansville FSC
3.  Emily Jarvis, Greater Evansville FSC
4.  Catherine Heiger, Greater Evansville FSC
Mia Carter, Greater Evansville FSC    Withdrawn

Preliminary Test Track Free Skate – Group B
1.  Surya Nair, The SC of Huntsville
2.  Christine Ivey, The SC of Huntsville
3.  Jayden Stidham, The SC of Huntsville
4.  Sarah Page Harvey, Birmingham FSC
5.  Kaitlyn Holder, The SC of Huntsville

Pre-Preliminary Compulsory Moves – Group A
1.  Jayden Stidham, The SC of Huntsville
2.  Elyse Truumees, The SC of Huntsville
3.  Christine Ivey, The SC of Huntsville
4.  Ashton Lomicka, Nashville FSC
5.  Brooksie Nix, Nashville FSC
6.  Madeline Smith, Birmingham FSC
7.  Mariah Mathis, The SC of Huntsville
8.  Kaitlyn Holder, The SC of Huntsville

Pre-Preliminary Compulsory Moves – Group B
1.  Madeline Danielson, FSC of Memphis
2.  Kelsey Wilson, Birmingham FSC
3.  Catherine Rivers, Knoxville FSC
4.  Shefali Joshi, Greater Evansville FSC
5.  Edie Charron, Nashville FSC
6.  Surya Nair, The SC of Huntsville
7.  Xia Huyck, Greater Evansville FSC
8.  Hannah Bice, The SC of Huntsville

Pre-Preliminary Dramatic Showcase
1.  Surya Nair, The SC of Huntsville
Kalar Hall, FSC of Memphis        Withdrawn

Pre-Preliminary Free Skate – Group A
1.  Ashley Tacovelli, Knoxville FSC
2.  Emma Ogle, Knoxville FSC
3.  Kinsey Mann, Greater Evansville FSC
4.  Tallia Whyte, Louisville Skating Ac…
5.  Amy Yang, Birmingham FSC
6.  Madeline Smith, Birmingham FSC
7.  Elyse Truumees, The SC of Huntsville
8.  Jared Sedlis, Birmingham FSC

Pre-Preliminary Free Skate – Group B
1.  Faith Black, Northern Kentucky SC
2.  Rebecca Beech, The SC of Huntsville
3.  Shefali Joshi, Greater Evansville FSC
4.  Mae Marshall, FSC of Memphis
5.  Isabel Sugarman, Greater Evansville FSC
6.  Kayla Wortman, Greater Evansville FSC
7.  Ellen Wei, Music City FSC
Rebecca Fowke, Nashville FSC    Withdrawn

Pre-Preliminary Free Skate – Group C
1.  Edie Charron, Nashville FSC
2.  Emily Taylor, Birmingham FSC
3.  Kelsey Wilson, Birmingham FSC
4.  chloe ryan, Atlanta FSC
5.  Charli Hulse, Nashville FSC
6.  Madeline Danielson, FSC of Memphis
7.  Jasmine Zandieh, Nashville FSC

Pre-Preliminary Jumps
1.  Madeline Danielson, FSC of Memphis
2.  Logan Bradey, Nashville FSC
3.  Trinity Strunce, Nashville FSC
4.  Ashton Lomicka, Nashville FSC
5.  Shefali Joshi, Greater Evansville FSC
6.  Hattan Montgomery, Nashville FSC
7.  Sarah Schmand, Knoxville FSC
8.  Brooksie Nix, Nashville FSC
9.  Hayden wood, Nashville FSC

Pre-Preliminary Moves in the Field
1.  Ella Townsend, FSC of Memphis

Pre-Preliminary Spins
1.  Ashton Lomicka, Nashville FSC
2.  Mae Marshall, FSC of Memphis
3.  Elizabeth Solie, Thoroughbred FSC
4.  Brooksie Nix, Nashville FSC
5.  Hattan Montgomery, Nashville FSC
6.  Hayden wood, Nashville FSC

Pre-Preliminary Duet Showcase
1.  Mae Marshall, FSC of Memphis
Bianca Elliott, FSC of Memphis
2.  David Kappel, Knoxville FSC
Reese Velarde, Knoxville FSC
Sabrina Brewington, FSC of Memphis Withdrawn
Kalar Hall, FSC of Memphis Withdraw

Pre-Preliminary Step Sequence
1.  Emily Wang, Thoroughbred FSC
2.  Ella Townsend, FSC of Memphis

Pre-Preliminary Test Track Free Skate – Group A  
1.  Bella Taylor, Birmingham FSC
2.  Meredith Van Leuven, Knoxville FSC
3.  Lilly McCleese, Northern Kentucky SC
4.  Elaine Luo, Music City FSC1
5.  Elizabeth Solie, Thoroughbred FSC2
6.  Mia Carter, Greater Evansville FSC
7.  Alyssa Hildenbrand, Greater Evansville FSC

Pre-Preliminary Test Track Free Skate – Group B
1.  Hannah Bice, The SC of Huntsville    Maj.
2.  Mariah Mathis, The SC of Huntsville
3.  Amy Stuchlik, The SC of Huntsville
4.  Olivia Saville, Thoroughbred FSC
5.  Alex lorinc, Music City FSC
6.  Briannna Lu, Greater Evansville FSC
7.  Grace Berlin, Birmingham FSC

Senior Dramatic Showcase
1.  Kiersten Overton, Louisville Skating Ac…

Senior Jumps
1.  Timothy Dolensky, Atlanta FSC

Senior Moves in the Field
1.  Krista Weyhing, Louisville Skating Ac…

Senior Test Track Free Skate
1.  Savannah Mcvoy, Thoroughbred FSC

Snowplow Sam Program
1.  Isabella Mann, Greater Evansville FSC
2.  Elizabeth Lessa, Pelham Skate School
3.  Eesha Nachnani, Scott Hamilton SA

Teen Dramatic Showcase
1.  Rachel Stropky, Winter Club of Indian…

Teen Light Entertainment Showcase
1.  Rachel Stropky, Winter Club of Indian…

Young Adult Dramatic Showcase
1.  Sarah Guenther, FSC of Memphis

Young Adult Light Entertainment Showcase
1.  Sarah Guenther, FSC of Memphis

Intermediate Ladies (101)    
FP     Name     Points    SP
1     Caroline Harris, Nashville FSC     31.24     1
2     Alia Smith, Knoxville FSC     20.29     2
3     Sara-Kate Giles, SC of Huntsville     19.26     3
4     Emily Finchem, Nashville FSC     17.76     4
5     Melika Rabiei, Music City FSC     16.95     5
6     Lovey Klooster, Nashville FSC     16.84     6
7     Julia Colello, Music City FSC     14.97     7
8     Shelby Tull, Nashville FSC     11.04     8
9     Megan Lenard, Music City FSC     10.89     9

Intermediate Men (102)    
FP     Name     Points    SP
1     Jake Pagano, Nashville FSC     19.97     1

Novice Ladies (103)    
FP     Name     Points    SP
1     Valeria Olano, Nashville FSC     26.88     1
2     Grace Rathbun, Atlanta FSC     21.06     2
3     Grace Ji, Birmingham FSC     18.02     3

Senior Men (105)
FP     Name     Points    SP
1     Timothy Dolensky, Atlanta FSC     78.22     1

Juvenile Girls (106)
FP     Name     Points    SP
1    Claire Rivas, Birmingham FSC    19.01    1
2    Sloane Huey, Louisville Skating Academy    18.33    2
3    Lauren Edwards, SC of Huntsville    16.13    3
4    Meredith Moser, Louisville Skating Academy    12.39    4
W    Ilse Kaeuper, Knoxville FSC

Open Juvenile (107)
FP     Name     Points    FS
1     Brianna McCormick, SC of Huntsville     26.84     1
2     Elise Pierce, Nashville FSC     23.76     2
3     Kristin Lyle George, Nashville FSC     20.74     3
4     Bridget Perry, Nashville FSC     20.66     4
5     Megan Lenard, Music City FSC     19.90     5
6     Charlotte Rogers, Knoxville FSC     14.28     6

Juvenile Girls (117)
FP     Name     Points    SP
1    Eunyoung Hong, Knoxville FSC    39.00    1
2    Esmie Otter, Nashville FSC    34.15    2
3    Ching Ching Zhang, Nashville FSC    33.86    3
4    Josephine Hagan, Louisville Skating Academy    33.23    4
5    Sarah Bamford, Birmingham FSC    31.19    5
6    Sloane Huey, Louisville Skating Academy    30.42    6
7    Lauren Edwards, SC of Huntsville    24.43    7
8    Natalie Mispagel, St. Peters FSA    21.51    8
9    Ariah Lanum, Knoxville FSC     19.06    9
W    Ilse Kaeuper, Knoxville FSC

Intermediate Ladies (118)        
FP     Name     Points    SP
1    Caroline Harris, Nashville FSC    50.79    1
2    Grace Rathbun, Atlanta FSC    40.92    2
3    Alia Smith, Knoxville FSC    39.20    3
4    Sara-Kate Giles, SC of Huntsville    38.97    4
5    Grace Ji, Birmingham FSC    31.29    5
6    Emily Finchem, Nashville FSC    30.04    6
7    Lovey Klooster, Nashville FSC    29.89    7
8    Julia Colello, Music City FSC    24.45    8
9    Shelby Tull, Nashville FSC    23.81    9
10    Melika Rabiei, Music City FSC    19.52    10

Intermediate Men (119)
FP     Name     Points    FS
1     Jake Pagano, Nashville FSC     31.30     1

Novice Men (120)        
FP     Name     Points    SP
1    Luke Ferrante, SC of Huntsville    34.53    1

Novice Ladies (121)        
FP     Name     Points    SP
1    Valeria Olano, Nashville FSC    49.92    1

Senior Men (122)
FP     Name     Points    SP
1    Timothy Dolensky, Atlanta FSC    150.88    1

Senior Ladies (123)
FP     Name     Points    SP
1     Lila Asher, Louisville Skating Academy     50.60     1